Strona główna
Wyjazdy IDF
Kongresy i szkolenia
Dentoplotek
Konkurs
Różne
Archiwum
Kontakt
 
 
Szukaj
 

As Stomatologii
Nepal IV 2012
Nepal IV 2012

"NEPAL – TYBET spotkanie na dachu świata"



Nepal – jedno z największych marzeń człowieka, absolutna egzotyka geograficzna, przyrodnicza, kulturowa. Staniemy oko w oko z potężną siłą natury. Najwyższa góra świata - Mount Everest jest tylko jedna! Lot samolotem wokół jego korony to jedna z niepowtarzalnych rzeczy na świecie atrakcji turystycznych.

Program przeznaczony jest dla koneserów podróży – osób ciekawych świata jednocześnie ceniących swój czas. Program jest zwarty, jednak pozwalający na chwile relaksu, kontemplacje zwiedzanych miejsc, zakupy, rozrywkę.

Doznamy tak skrajnych wrażeń i odczuć jak wysokości nad poziomem morza na jakich będziemy w jej trakcie (począwszy od 70 m n.p.m. na Nizinie Terai do 8 850 m n.p.m. – Mount Everest). Niczym Robinson Cruzoe weźmiemy udział w rafftingu , foto-safari na słoniach, udamy się z wizytą do wioski słoni – zabawa z olbrzymimi maleństwami, czy pomoc w kąpieli olbrzymów to wielka frajda. W programie również zwiedzanie wioski ludu Taru, przejażdżka wozami zaprzęgniętymi w bawoły wodne, czy łodziami po malowniczym jeziorze Phewa w Pokharze , udział w 'porannym zapalaniu szczytów' – wyprawa w góry na punkt widokowy tuż przed wschodem słońca, aby podziwiać go w chwili, gdy wyłania się z za Annapurny to niezwykle ważny i mistyczny moment w trakcie naszej podróży. I wreszcie ukoronowaniem podróży w ten niezwykły zakątek świata jest lot wokół Mount Everestu.

 

TYBET – Dach Świata, Kraina Śniegów, Szangri-la.

Podróż do Tybetu to podróż w odległe miejsca, gdzie ludzie do dzisiaj oddychają , żyją tylko religią. To podróż w czasie , spotkanie z prawdziwą "jakością życia" .

To tutaj, jak głoszą teksty i legendy, można było nawiązać kontakt ze światem duchów i tutaj znajduje się jedno z 35 świętych miejsc buddyzmu oraz kolebka życia. Tajemnicza, niedostępna kraina od zawsze poruszała wyobraźnię podróżników, ale przez wieki brakowało śmiałków zdolnych wyruszyć w ten dziewiczy i surowy teren. Zapewne właśnie dzięki tej izolacji mogła się tu rozwinąć unikatowa, nie tylko w skali regionu, lecz także świata, tybetańska kultura.

Nagrodą za przybycie jest możliwość ujrzenia niepowtarzalnego wysokogórskiego krajobrazu, poznania tybetańskiej kultury, zobaczenia buddyjskich świątyń. Na każdym etapie wędrówki towarzyszyć nam będą mieszkańcy Tybetu desperacko broniący swej tożsamości, ale niezamykający się na obcych, serdeczni i zawsze chętni do pomocy.

NEPAL – TYBET -  SPOTKANIE NA DACHU ŚWIATA

26.04. – 11.05.2012

 

Dzień 1 – 26.04.2012 – WARSZAWA / KATHMANDU

  • 13.10  zbiórka na lotnisku w Warszawie.

  • 15.10 – wylot do Katmandu przez Londyn i Doha

 

Dzień 2 – 27.04.2012 – KATHMANDU

  • 16.40 – lądowanie w Kathmadu – stolicy Nepalu

  • Transfer do hotelu

  • Kolacja w hotelu

 

Dzień 3 – 28.04.2012  - KATHMANDU I BHAKTAPUR

  1. Mountain Flight – lot nad Himalajami
  2. Zwiedzanie Katmandu z przewodnikiem
  • Pashupatinath Temple – najważniejsza świątynia hinduska w Nepalu,
  • Bouddhanth Stupa – największa buddyjska stupa w Nepalu,
  • Budhanilkantha – statua boga Vishnu
  • Zwiedzanie Bahktapur  - Bhaktapur Durbar Squer – centralny plac na zabytkowej starówce, gdzie znajduje się najstarszy z królewskich pałaców.

Dzień 4 – 29.04.2012  – CHITWAN NATIONAL PARK

  1. Po  Śniadaniu wyjazd  do Narodowego Parku Chitwan. Wspaniałe górskie widoki, tarasowe pola uprawne, doliny i zbocza gór udekorowane w tym okresie cudownie kwitnącymi rododendronami. Po drodze lunch w malowniczo położonej restauracji serwującej dania kuchni nepalskiej.
  2. Po południu zakwaterowanie w hotelu

  3. Wieczorem krótki spacer do okolicznej wioski ludu Tharu , gdzie zapoznają się Państwo z życiem lokalnej społeczności.

  4. Kolacja i nocleg w hotelu  i zapewne jedna z najpiękniejszych nocy – wśród absolutnie dzikiej przyrody, nad brzegiem rzeki.

Dzień 5 – 30.04.2012  – CHITWAN NATIONAL PARK / POKHARA

  1. Jungle Adventure program– dzień pełen niespodzianek i przygód: bezkrwawe fotosafari na słoniach. Poranny spacer po dżungli na grzbiecie słonia , zapewnia nie tylko bezpieczeństwo podczas bliskiego spotkania trzeciego stopnia z wielkimi nosorożcami indyjskimi, czy tygrysami, ale i pozostaje na długo w pamięci turystów. Najpierw przejazd na słoniach przez wioskę przypomina udział w paradnym orszaku, za którym biegną śliczne  miejscowe dzieciaki, pokrzykując radośnie w oczekiwaniu na smakołyki przywiezione ze świata. Następnie rozpoczyna się prawdziwa wyprawa w bujnie porośniętej dżungli , przedzieranie przez chaszcze,  przeprawy na grzebiecie słoni na drugi brzeg rzeki.

  2. Lunch

  3. Wyjazd do Pokhary

  4. wyjazd do Pokhary – znany ośrodek turystyczny leżący w słynnej ze swego piękna i spokoju dolinie oferującym przybyłym turystom niezwykle malowniczą scenerię : malownicze turkusowe jeziora, liczne wąwozy,  jaskinie, piękne maleńkie wioski, a tle ośnieżone szczyty Himalajów. Pokhara to wymarzone miejsce wypoczynku oraz punkt wypadowy w Himalaje, m.in. na Annapurnę.

  5. Zakwaterowanie w hotelu w Pokharze.

Dzień 6 – 01.05.2012– POKHARA

  1. Nie będzie to dzień dla śpiochów, bowiem jeszcze przed wschodem słońca wyjazd do Sarangkot – na punkt widokowy, gdzie oczekiwać będą Państwo na jeden z cudów świata – obraz malowany przez samego Pana Boga każdego ranka – wschód słońca, które wyłania się zza ośnieżonych szczytów – Annapurny i Dhaulagiri.

  2. Powrót do hotelu na śniadanie

  3. Zwiedzanie doliny Pokhary:

  • świątynia Bindabasini, jaskinia Mahendra, wodospady Davida, wąwóz rzeki Seti,
  • przejażdżka łodzią po jeziorze Fewa

Po południu czas wolny – relaks w hotelowym ogrodzie z przepiękną panoramą na Himalaje, lub zakupy

Nocleg w hotelu  w Pokharze

 

Dzień 7 – 02.05.2012– POKHARA / KATHMANDU

  • Po śniadaniu przejazd do Katmandu,

  • Po drodze odrobina adrenaliny rafting na rzece Trisuli ( w zależności od stanu wód)

  • Zakwaterowanie w hotelu

 

Dzień 8  – 03.05.2012– KATHMANDU / LHASA

  • Śniadanie

  • Wylot z Kathmandu do Lhasy

  • Przelot do Lhasy  ( przy odrobinie szczęścia po raz kolejny będą mieli Państwo szansę podziwiać z samolotu panoramę Himalajów.

  • Zakwaterowanie w hotelu

  • Czas wolny – aklimatyzacja . lądujemy na wysokości 3 650 m.n.p.m.

 

Dzień 9 – 04.05.2012– LHASA

LHASA – święta stolica Tybetu, duchowe centrum , miasto stojące na straży migocącego płomyka dziedzictwa narodowego, którego nie udało się Chińczykom zdmuchnąć.  Architektura i układ przestrzenny miasta stanowią niespotykana mozaikę pospolitej chińskiej nowoczesności i pięknej tybetańskiej tradycji. Skoncentrujemy się na tradycyjnej części miasta . Wąskie, brukowane kamiennymi płytami uliczki starej tybetańskiej części Lhasy, jej tradycyjne, zbudowane z kamienia domy o kolorowych drzwiach i oknach tworzą niezapomnianą atmosferę. Chodnikami pośród straganów płyinie barwny tłum. Na każdym kroku kręcocy młynkami modlitewnymi i powtarzający mantrę "om mni padme hum".

  • Zwiedzanie jednego z najświętszych miejsc świątyni Jokhang z VI wieku , zwaną katedrą lamanizmu, Klasztor Sera  - niezwykle monumentalny zabytek : białe mury w połączeniu ze złotymi tarasami  przemawiają do wiernych Tybetańska starożytną mądrością i spokojem

  • Nocleg w  hotelu w Lhasie

 

Dzień 10 – 05.05.2012– LHASA

  • Śniadanie

  • Zwiedzanie Lhasy – Pałac Potala , którego potężna sylwetka góruje nad miastem. Obiekt znajduje się na liście UNESCO.  Jego budowę rozpoczął w VII wieku Król Songtsan Gampo na cześć swojej żony.  Przez ponad 200 lat był uznany za najwyższy budynek na świecie Następnie zwiedzanie Klasztoru Drepung z XIV wieku, który był domem dla ponad 100 000 mnichów, centrum edukacyjne dla rodu Dalajlamów. Jest jednym z najpopularniejszych klasztorów w Tybecie.  Zwiedzimy również Muzeum Tybetu , w którym znajdują się bezcenne zbiory dziedzictwa kulturowego Tybetu: relikwie, posągi Buddy, Święte Pisma , wyroby rzemiosła artystycznego.

  • Nocleg w Lahsie

 

Dzień 11 – 06.05.2012– LHASA – GYANTSE ( 3 950 m) – SHIGATSE (3 900 m

Wyruszamy w niezwykłą podróż – jedyną w swoim rodzaju -  pokonamy drogą lądową trasę z Tybetu do Nepalu przez Himalaje !!!

  • Po śniadaniu wyjazd z Lhasy drogą zw. Szosą Przyjaźni. Przejeżdżając przez Khamba La ( 4 794 m n.p.m.) , gdzie będzie okazja by docenić majestatyczne widoki  na turkusowe jezioro Yamdrok-Tso , lodowiec Nazin Kang , leżący na wysokości 7 252m. Przejazd przez przełęcz Karo La (5045 m n.p.m.) . Wjazd do miasta Gyantse i Kumbum . Gyantse Dong  miasto o autentycznym Tybetańskim charakterze. Zwiedzanie Klasztoru Pelkhor Chod, Dzongu -  Fortu z XIV wieku.   35 km dalej,  powyżej Guantse polozony jest Kumbum – kompleks świątynny, do ktrego wiedzie 108 bram, ma 75 kaplic. Stupa z XV wieku , otoczona jest wspaniałymi freskami i wokół niej biegnie trasa kory (pielgrzymki) . Słowo Kumbum znaczy w języku tybetańskim 100 000 obrazów.

  • Przejazd odcinkiem 90 km  do Shigatse , drugie największe miasto Tybetu , którego największą atrakcją jest Klasztor Tashilhunpo.

  • Nocleg w klasztorze Shalu

 

Dzień 12 – 07.05.2012–SHIGATSE (3 900 m) – SHEGAR ( New Tingri) ( 4 150 m n.p.m.)

  1. Przejazd do Shegar jest uznawany za jeden z najbardziej malowniczych tras Tybetu – mijamy małe miasteczka górskie regionu Lhatse i Gyamtso na wysokości 5 220 m n.p.m.. Zwiedzanie Natang Monastery ( 12 km od Xigatse), klasztor Sakya, gdzie znajduje się największa księga na świecie.
  2. Po śniadaniu wyjazd z Lhasy drogą zw. Szosą Przyjaźni. Przejeżdżając przez Khamba La ( 4 794 m n.p.m.) ,21.30 wylot z Kathmandu
  3. przelot do Warszawy przez Doha oraz Zurich

Dzień 13 – 08.05.2012– SHEGAR – RONGBUK ( 5050 m n.p.m.) – OLD TINGRI  ( 4 300 m n.p.m.)

  • Przejazd z Shegar w kierunku południowej przełęczy Pang na wysokości 5 150 m n.p.m. Naszym oczom ukażą się fantastyczne uroki Makalu i Shishapangma.

  • po 85 km wjazd do Rongbuk, skąd doskonale widoczny jest Mt. Everest. Tutaj spędzimy dzień w Everest Base Camp. Zwiedzanie Klasztoru Rongubuk ufundowanego przez Lamę Nyingmapa w 1902 roku. Wcześniej Mnichowa medytowali w jaskiniach.  Przejdziemy się tzw, "drogą pustelników"

  • Przejazd do Tigri na nocleg.

 

Dzień 14 – 09.05.2012– przekroczenie granicy z Nepalem , przyjazd do KATHMANDU ( 1 350 m n.p.m.)  

  • Wyjazd z Tigri przez Przełęcz Lalung na wysokości 5 124 m oraz Shung na wysokości 5 200 m n.p.m) oraz Przełęcz Nalyam  ( 3 800 m n.p.m.) podczas którego ukażą się naszym oczom widoki Shishapangma, Cho Oyu, Menlungtse czy Gauri Shanker. Opuszczamy Płaskowyż Tybetański.

  • Granicę z Nepalem przekraczamy na wysokości 2 300 m n.p.m. w Zhangmu.

  • Wieczorem przyjazd do Kathmandu

  • Pożegnalna kolacja w regionalnej restauracji, będzie z pewnością najstosowniejszym miejscem kończąca Państwa podróż. Pokaz regionalnych tańców, nepalskie menu, oraz wrażenia z całej podróży będą tematem przewodnim wieczoru.

  • Zakwaterowanie w Hotelu.

  • Nocleg

Dzień 15 – 10.05.2012– KATHMANDU / WARSZAWA

  • Dzień wolny w Kathamandu

  • Wylot do Polski o 21.30

Dzień 16 – 11.05.2012– KATHMANDU / WARSZAWA

  • Lądowanie w Warszawie 10.25

Uwaga: kolejność zwiedzania, oraz podane godziny lotu mogą ulec zmianie do czasu założenia rezerwacji

 

Cena: 13 750 zł za osobę w pokoju dwuosobowym zawiera:

  • Przelot Warszawa – Kathamandu – Warszawa przez jeden z europejskich portów
  • 7 noclegów w hotelach 4* w Nepalu
  • 6 noclegów w hotelach 3*( standard) w Tybecie
  • 3 posiłki dziennie
  • Zwiedzanie Kathamndu z przewodnikiem
  • Zwiedzanie Pokhary z przewodnikiem
  • Program Jugle activities w Parku Narodowym Chitwan ( jazda na słoniach , poranne Bird watching, wizyta w wiosce ludu Taru)
  • Bilety wstępu do Parków narodowych
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Wyjazd na "zapalanie szczytów"
  • Przejażdżka łodzią po jeziorze Phewa w Pokarze
  • Rafting na rzece Trisuli i wszystkie zezwolenia z nim związane
  • Wiza grupowa do Tybetu
  • Wstęp do Parku Narodowego Everst i opłatę za przejazd przez Przełęcz Grass
  • Przejazd po stronie chińskiej AC Land Cruiser (4WD Toyota) na odcinku od Lhasy do Everst Base Camp
  • Transport w Nepalu – komfortowy autokar
  • Pożegnalna kolacji z "culture show" w regionalnej restauracji
  • Ubezpieczenie NNW i KL 30 .000 euro
  • Opiekę lokalnych przewodników
  • Pilota
  • szkolenie dla lekarzy stomatologów

    Dodatkowo płatne:

    • wiza nepalska  ( płatna w Nepalu) – 30 dniowa wielokrotna – 40 USD
    • opłata wylotowa z Nepalu płatna przy wylocie – ok. 30 USD
    • Mountain Flight” – lot wokół góry Mount Everest  - 175 USD
    • napoje do lunczy i kolacji (poza wodą i herbatą)
    • wydatki osobiste
    • koszty mini barów w pokojach oraz dodatkowo płatny serwis
    • napiwki
    • inne, nie wymienione w ofercie koszty

    Pobierz plik

    Zgłoszenie udziału w szkolniu w formacie .DOC
    Warunki szkolenia zagranicznego

    Zgłoszenia: IDF sp .z o.o.022 846 04 26,  022 868 36 93, idf@idf.net.pl, www.idf.net.pl

    Rezerwacja wstępna na podstawie zgłoszenia do dnia 20.12.2012 (konieczność rezerwacji miejsc w samolocie)

    Rezerwacja miejsc:  przedpłata 4.500 zł na konto: IDF sp. z o.o., PKO BP   IX Warszawa 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294 do dnia 15.01.2012 z dopiskiem „Nepal Tybet”.

    Ilość uczestników – 20 osób. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych. Cena wyjazdu może ulec zmianom w przypadku bardzo dużych wahań kursów walut.

    Płatności:

    I-rata (rezerwacja)-  4.500 pln do dnia 15.01.2012

    II-rata (uzupełnienie wpłaty)-  9.350 pln do dnia 15.03.2012

     


Warsaw International Expocentre

Vizilite Plus





Ortodent Polska
Stomatologiczny Serwis Internetowy - dentonet.pl
Etendard Innovative Web Developer
 
 
| Strona główna | Wyjazdy IDF | Kongresy i szkolenia | Dentoplotek | Konkurs | Różne | Archiwum | Kontakt |
| Reklama |
Created by Etendard Innovative Web Developer