Mediolan – Da Vinci na zakupach!

Od czwartek, 31. Styczeń 2019 do niedziela, 3. luty 2019

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Wyjazd organizowany jest podczas największych wyprzedaży w Mediolanie. Oprócz licznych zabytków zapierających dech w piersiach, odwiedzimy również outletowe miasteczko Sarravalle. Jest to największy europejski outlet designerski: właśnie w tym terminie można znaleźć swoje ulubione marki w cenach od 30% do 70% taniej.

UWAGA: MIEJSCA NA ZAPYTANIE!!

 

Dzień 1: 31.01.2019

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie.

Przelot do Mediolanu liniami LOT w godzinach porannych. Przylot do Mediolanu (Malpensa). Transfer do hotelu. Czas wolny. Wyjazd komunikacją miejską na zwiedzanie miasta. Rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem (około 4 godzin): początek w centralnym puncie miasta – na Piazza del Duomo, z dwóch stron otoczonego portykami, miejsca spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Zwiedzanie słynnej katedry, Duomo. Wjazd windą (lub wejście schodami) na dach katedry, skąd rozpościera się widok na miasto i Alpy. Następnie Ca’Grande – dawny szpital, którego budowlę rozpoczęto w okresie renesansu na zlecenie mediolańskich władców z rodu Sforzów w XV wieku a obecnie służy jako budynek uniwersytecki. Spacer po jednym z najstarszych i najsłynniejszych centrów handlowym nie tylko we Włoszech ale i na świecie – Galerii Wiktora Emanuela II. Wybudowana w XIX wieku budowla okazała się być tak piękną, że krótko po jej otwarciu skopiowano ją w Neapolu. Znajdują się tutaj sklepy znanych włoskich projektantów oraz restauracje, kawiarnie, galerie i księgarnie. Galeria Wiktora Emanuela II nazywana jest „salonem Mediolanu”, ze względu na reprezentatywny charakter i fakt, że mediolańczycy lubią tu spędzać wolny czas. Spacerując po Galerii można dojść na Piazza Della Scala, gdzie wznosi się najsłynniejsza opera na świecie, La Scala. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 2: 01.02.2019  (śniadanie)

Śniadanie. Wyjazd komunikacją miejską na zwiedzanie miasta.

Rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem (około 4 godzin): wizyta w La Scali – najsłynniejszym teatrze operowym na świecie.

Następnie spacer po Złotym Kwadracie Mody pomiędzy ulicami Via Monte Napoleone, Via Sant'Andrea, Via della Spiga i Via Alessandro Manzoni, gdzie znajdują się butiki największych włoskich domów mody m.in. Dolce&Gabbana, Gianfranco Ferre, Ermenegildo Zegna, Fendi, Moschino Gucci, czy największy na świecie trzypiętrowy Armani.

Wizyta w galerii Pinacoteca Brera z jedną z najwspanialszych włoskich kolekcji sztuki. Mieści się ona w pałacu Palazzo di Brera z XIII wieku. Wystawione są tutaj takie dzieła jak: „Zaślubiny Marii” Rafaela Santi, „Wieczerza w Emmaus” Caravaggia, „Pietà” Giovanniego Bellini i „Ostatnia Wieczerza” Petera Paula Rubensa.  Są też takie nazwiska jak Rembrandt, Canaletto, Anton van Dyck, Andrea Mantegna, Francesco Hayez, Amedeo Modigliani, Francesco Hayez i Pablo Picasso.

Spacer po klimatycznej dzielnicy Brera, którą tworzą małe butiki, perfumerie oraz duża ilość restauracji, w których można zasmakować aromatycznej włoskiej kuchni.  Przy jednej z ulic tej artystycznej dzielnicy znajduje się rzeźba Petto a meta z 1986 roku, Igora Mitoraja, polskiego rzeźbiarza o międzynarodowej sławie.

Czas wolny na indywidualny spacer po uliczkach i zaułkach, gdzie można nawet poznać swoją przyszłość u jednego z wróżbitów

Wizyta w Zamku Sforzów – z epoki renesansu, twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, z którymi związana była polska królowa Bona. Obecnie znajdują się tutaj muzea zamkowe, których najcenniejszym eksponatem jest ostatnie, niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini.

Na zakończenie wizyta  w dzielnicy Navigli, gdzie toczy się życie nocne. Jest to najlepsze miejsce aby wypić kieliszek włoskiego wina i odpocząć po całodziennym zwiedzaniu. Nazwa dzielnicy pochodzi od sieci kanałów,  które budowano od XII wieku do XIX wieku. Całość składa się z pięciu kanałów które służyły do transportowania towarów i zaopatrzenia Mediolanu w wodę. Obecnie to popularne miejsce z uroczymi restauracjami, kawiarenkami i klubami nocnymi. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 3: 02.02.2019  (śniadanie)

Śniadanie. Przejazd o miasteczka outletowego Sarravalle.

Serravalle Designer Outlet to największy europejski outlet designerski: tutaj można znaleźć swoje ulubione marki w cenach od 30% do 70% taniej niż w innych sklepach. W pięknej scenerii inspirowanej klasyczną włoską architekturą, znajdują się kawiarnie, restauracje i przed wszystkim ponad 230 sklepów. Każdy znajdzie coś dla siebie: od kultowych marek modowych, takich jak Armani, Burberry, Fendi, Gucci, Prada i Tod's, po sportowe marki, takie jak Adidas, Nike i Converse, oraz ulubione marki ulicy, takie jak Coccinelle, Furla, Michael Kors i Moncler.

Wyjazd około godziny 09:00 powrót o 17:00. Nocleg.

 

Dzień 4: 03.02.2019  (śniadanie)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i zdeponowanie bagaży w hotelu. Wyjazd komunikacją miejską na zwiedzanie miasta. Rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem (około 4 godzin): wizyta w kościele Santa Maria delle Grazie, znanym z malowidła ściennego „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci (w miarę dostępności biletów). Następnie w programie: kościół św. Maurycego nazywany mediolańską Kaplicą Sykstyńską. Na zakończenie wizyta w Muzeum Nauki i Techniki Leonarda da Vinci gdzie w osobnej sali zgromadzono wynalazki, maszyny tego wielkiego wynalazcy, zrekonstruowane na podstawie zachowanych notatek.

Powrót do hotelu. Transfer z hotelu na lotnisko. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.

Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży CT Poland, grupa na wyłączność firmy IDF.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

 

 

Cena: 2.995 PLN/OS

I rata: 1.000 PLN –  przy zgłoszeniu
II rata: 1.995 PLN –  do dnia 10.11.2018

 

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Warszawa – Mediolan Malpensa- Warszawa liniami LOT w klasie ekonomicznej.
 • Transfer autokarem lotnisko – hotel - lotnisko.
 • Zakwaterowanie w hotelu **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju) ze śniadaniami (w przypadku braku możliwości zakwaterowania w pokoju dwuosobowym uczestnik szkolenia (singiel) zobowiązany jest do uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym + 750 PLN).
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 • Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 • Obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

Cena nie zawiera:

 • Opieka lokalnych przewodników, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie. Koszt około 150 EUR/os.
 • Posiłki (poza śniadaniami).
 • Udział w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 • Ewentualne opłaty za fotografowanie i filmowanie.
 • Usługa tragarzy na lotniskach oraz w hotelach.

 

UWAGI:

 • Oferta została skalkulowana dla grupy min. 20 osób zakwaterowanych w pokojach dwuosobowych. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulegnie zmianie.
 • Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
 • Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14 i trwa do godz. 12 dnia następnego. Wcześniejsze zakwaterowanie w dniu przybycia do hotelu jest możliwe jedynie w przypadku dostępności pokoi hotelowych i zgody hotelu. Brak możliwości zakwaterowania przed rozpoczęciem się doby hotelowej nie stanowi wady usługi.
 • Podana standaryzacja hoteli jest kategoryzacją lokalną.
 • W wyjątkowych sytuacjach biuro zastrzega sobie prawo do zmiany podanych hoteli na inne o takim samym lub wyższym standardzie.
 • Cena imprezy może ulec zmianie w przypadku zmian cen we Włoszech, zmiany kursu walut, wzrostu cen biletów lotniczych, zmian w programie. 
 • Cena imprezy obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (KL) i pomocy w podróży (assistance) do 100 000 PLN, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 10 000 PLN oraz kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 1000 PLN. Za dodatkową opłatą można rozszerzyć wartość ubezpieczenia (więcej informacji udzieli pracownik biura).
 • Klient ma prawo do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej i wczesnego powrotu na warunkach określonych w „ogólnych warunkach ubezpieczenia w podróży zagranicznej GLOBTROTER TUiR Allianz S.A.” Ubezpieczenie musi być zawarte w terminie 168 godzin od rezerwacji i wpłaty pierwszej zaliczki jeżeli do daty wycieczki pozostało więcej niż 30 dni lub w dniu rezerwacji i wpłaty zaliczki jeżeli do daty imprezy pozostało 30 dni lub mniej. Koszt ubezpieczenia wynosi 3,94% wartości imprezy w wariancie rozszerzonym o rezygnację z tytułu zaostrzenia chorób przewlekłych.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Zgłoszenia:
IDF Sp.z o.o.: 22 868 36 93 Tel./fax. 22 846 04 26 +48 663 011 418
szkolenia@idf.net.pl, www.idf.net.pl

Rezerwacja
Rezerwacja miejsc na podstawie przedpłaty wysokości pierwszej raty
Na konto: IDF Sp. z o.o., PKO BP IX Warszawa
13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „Imię Nazwisko, data szkolenia"

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 516 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 27 gru 2018 do 4 sty 2019

Niezapomniane widoki, piaszczyste plaże, krystalicznie czysty...

Od 30 gru 2018 do 6 sty 2019

Zjawiskowe plaże, ezgotyczne krajobrazy,...

Od 31 sty 2019 do 3 lut 2019

Wyjazd podczas największych wyprzedaży w...

Od 7 lut 2019 do 18 lut 2019

KOLOMBO-HABARANA-SIGIRIYA-POLLONARUWA-MINNERAYA-...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa i Automatyczna...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach...

Nasi Partnerzy