Nowa Zelandia - Wyspa Południowa i Północna

Od sobota, 11. Listopad 2017 do niedziela, 26. Listopad 2017

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

  • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
  • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
  • panel dyskusyjny
  • Certyfikat w języku angielskim

CHRISTCHURCH · KAIKOURA - OBSERWACJAWIELORYBÓWIDELFINÓW · PUNAKAIKI· HOKITIKA·FRANZJOSEPHGLACIER · OKARITO · FRANZJOSEPHGLACIER · QUEENSTOWN · MILFORDSOUND · ROTORUA · TONGARIRO · JASKINIEWAITOMO · AUCKLAND

 

UWAGA: BRAK WOLNYCH MIEJSC!!

 

DZIEŃ 1: WARSZAWA/DUBAJ

Przelot z Warszawy do Dubaju. Nocleg w Dubaju przy lotnisku.

DZIEŃ 2: DUBAJ/CHRISTCHURCH

Przelot z Dubaju do Christchurch w Nowej Zelandii na Wyspie Południowej liniami lotniczymi Emirates z Dubaju. Samolot ma po drodze techniczny stop na uzupełnienie paliwa w Sydney.

DZIEŃ 3: CHRISTCHURCH

Przylot do Christchurch w Nowej Zelandii. Przejazd do Kaikoura – miejscowości na wybrzeżu nad Oceanem Spokojnym słynącej niesamowitych widoków i rezerwatu morskiej przyrody rozciągającego się u jej wybrzeża. Zakwaterowanie w lokalnym B&B i wypoczynek po długiej podróży. Dyskusja. Kolacja.

DZIEŃ 4: KAIKOURA - OBSERWACJAWIELORYBÓWIDELFINÓW

Dzień poświęcony na bliskie spotkanie z ssakami zamieszkującymi wody w okolicach Kaikoura. Rano bliskie spotkanie z delfinami - rejs w poszukiwaniu żyjących w stadach po 200/300 szt. delfinów prążkowanych. Możliwość fakultatywnego pływania z delfinami w oceanie. Po południu rejs w poszukiwaniu wielorybów – współczesnym statkiem wielorybniczym. Bezkrwawe safari w poszukiwaniu wielorybów i orek. Po rejsie wizyta na punkcie widokowym na końcu półwyspu, gdzie znajduje się kolonia nowozelandzkich fok futerkowych oraz spacer wzdłuż malowniczych klifów. Panel dyskusyjny. Kolacja i nocleg w Kaikoura.

DZIEŃ 5: KAIKOURA/PUNAKAIKI

Przejazd przez przełęcz Artura przez główny łańcuch Alp Południowych na zachodnie wybrzeże Nowej Zelandii do Punakaiki. Droga na zachodnie wybrzeże wiedzie przez przełęcz Artura tzw. Arthur’s Pass jedną z najbardziej widokowych dróg na Wyspie Południowej.  W Punakaiki natomiast znajduje się rezerwat tzw. Skał Naleśnikowych formacji skał osadowych o charakterystycznej warstwowej budowie. Na skutek erozji wykształcił się w skałach system małych jaskiń i pustych przestrzeni do których dostaje się w czasie przypływu morska woda, która pod ogromnym ciśnieniem jest wyrzucana na powierzchnię tworząc coś na kształt wielu gejzerów. Po rezerwacje skał naleśnikowych najlepiej spacerować w czasie przypływu, kiedy aktywność ‘gejzerów” jest najwyższa. Analiza przypadków klinicznych. Nocleg w Punakaiki lub Greymouth.

DZIEŃ 6: PUNAKAIKI/HOKITIKA/FRANZJOSEPHGLACIER

Po śniadaniu krótki spacer do „Skał Naleśnikowych” jeśli dnia poprzedniego nie było odpowiednich warunków. Następnie przejazd do Franz Joseph Glacier. Po drodze wizyta w Hokitika – stolicy nowozelandzkiego przemysłu jadeitowego. Możliwość zakupienia biżuterii ze słynnego zielonego nowozelandzkiego jadeitu. Przyjazd do Franz Joseph Glacier – zakwaterowanie w hotelu. Po drodze fantastyczne widoki Nowozelandzkich lasów deszczowych pełnych paproci i endemicznych roślin rodem z plejstocenu. Panel dyskusyjny.

DZIEŃ 7: OKARITO

Rano dla chętnych spływ kajakami lub łodzią po lagunie Okarito, obserwacja fantastycznej roślinności jurajskiej zachodniego wybrzeża, po południu spacer w Parku Narodowym Westlands – fantastyczne krajobrazy wydm nadmorskich, klifów i dzikich, bezludnych plaż nad Morzem Tasmana. Wymiana doświadczeń w dziedzinie stomatologii. Nocleg w Franz Joseph Glacier. 

DZIEŃ 8: FRANZJOSEPHGLACIER

Spacer do czoła lodowca Franciszka Józefa, dla chętnych możliwość zorganizowania fakultatywnie przelotu helikopterem nad lodowcem. Następnie spacer do jeziora Matheson z wspaniałą panoramą lodowców odbijających się w tafli jeziora. Przejazd do Queenstown przez Park Narodowy Mr Aspring. Dyskusja. Nocleg w Queenstown.

DZIEŃ 9:  QUEENSTOWN

Na początek obowiązkowy rejs szybkimi łodziami na rzece Kolejnym, obowiązkowym punktem jest most Kawaru Bridge, gdzie warto zobaczyć centrum skoków na Bungy AJ Hacket. Pan Hacket był pierwszym na świecie przedstawicielem świata zachodniego który zapoczątkował skoki na bungy, a także skomercjalizował je podpatrując rytualne skoki tubylców na wyspach Pacyfiku. Dzisiaj Nowozelandczycy uważają bungy niemal za narodowy sport. Miejsce w pobliżu w Queenstown jest pierwszym miejscem na świecie, gdzie skoki zostały udostępnione szerszej publiczności. A skoki odbywają się na starym moście skonstruowanym nad kanionem rzeki Kawaru przez pierwszych osadników i poszukiwaczy zasiedlających okolice Queenstown podczas gorączki złota pod koniec XIX wieku.  Dla chętnych możliwość skoku na bungy. Na zakończenie dnia wizyta w malowniczym Arrowtown miasteczku poszukiwaczy złota, w którym nic nie zmieniło się niemal od 100 lat… Panel dyskusyjny. Nocleg w Queenstown. Wieczorem wyjazd kolejką na górujący nad miastem szczyt i podziwianie zachodu słońca nad jeziorem i okolicznymi górami.

DZIEŃ 10: MILFORDSOUND/QUEENSTOWN

Bardzo wczesne śniadanie, przejazd do Milford Sound i rejs katamaranem po fiordzie Milord Sound. Najsłynniejszym i najbardziej malowniczym fiordzie w Nowej Zelandii. W trakcie drogi powrotnej postoje w najbardziej charakterystycznych punktach widokowych w P.N. Fiordland. Po południu powrót do Queenstown. Nocleg w Queenstown. Plenery Parku Narodowego Fiordland stanowiły główne tło dla superprodukcji Petera Jacksona Władca Pierścieni i Hobbit. Analiza przypadków klinicznych. 

DZIEŃ 11: QUEENSTOWN/ROTORUA

Po śniadaniu czas wolny na zakupy lub odpoczynek w Queenstown. W południe pożegnanie z Wyspą Południową i przelot nad Alpami Nowozelandzkimi na wyspę północną do stolicy nowozelandzkich autochtonów - Rotorua. Rotorua słynie również z wielu geotermalnych rezerwatów. Panel dyskusyjny. Nocleg w Rotorua. Wieczorem tradycyjna Maoryska kolacja.

DZIEŃ 12: ROTORUA

Po śniadaniu wyjazd do parków geotermalnych w okolicy Rotorua. Obserwacja różnokolorowych form aktywności geotermalnej, z której słynie Rotorua i okolice położone na super wulkanie. Po południu powrót do Rotorua, dyskusja, wieczorem kolacja i relaks w kompleksie basenów geotermalnych w Polinesian Spa.

DZIEŃ 13: ROTORUA/TONGARIRO

Przejazd z Rotorua do Tongariro, przez jezioro Taupo. W Tongariro spacer do wodospadów oraz obserwacja fantastycznych widoków na szczyty wulkaniczne w Mt Ruapehu, Mt Ngauruhoe i Mt Tongariro.  Park Nanrodowy Tongariro to najstarszy z parków Nowej Zelandii, w 1993 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Park Narodowy Tongariro to również jeden z najpopularniejszych kadrów z Trylogii Petera Jacsona Hobbit i Władca Pierścieni. Słynny obrazek Mordoru mrocznej krainy Saurona to nic innego jak panorama Parku Narodowego Tongariro. Wymiana doświadczeń w dziedzinie stomatologii.

DZIEŃ 14: JASKINIEWAITOMO/AUCKLAND

Po śniadaniu wizyta w systemie jaskiń Waitomo. Obserwacja słynnych „świecących robaków” wykorzystujących zjawisko fluorescencji oraz form krasowych w jaskiniach. Jaskinie Waitomo. Po południu przejazd do Auckland. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po centrum miasta i porcie. Panel dyskusyjny. Pożegnalna kolacja na wieży telewizyjnej z widokiem na panoramę miasta.

DZIEŃ 15: AUCKLAND/DUBAI

Po śniadaniu czas na ostatnie zakupy i pakowanie bagażu. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na malowniczą plażę Piha – znaną m.in. z filmu Fortepian. Krótki pobyt na plaży, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadka w Dubaju.

DZIEŃ 16: WARSZAWA
Lądowanie w Warszawie w godzinach przedpołudniowych.

Wyjazd organizowany jest przy współpracy Biura Podróży Terra Aventura.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec modyfikacji.

Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

Cena: 12.867 PLN + 3.373 USD
*Wyjazd na szkolenie stanowi koszt uzyskania przychodu.

I rata: 6.867 PLN/os.  przy zgłoszeniu
II rata: 6.000 PLN/os.  do dnia 10.05.2017r.
III rata: 3.373 USD/os. – do dnia 10.08.2017r.
*USD przeliczone na złotówki wg. kursu sprzedaży z dnia wpłaty Banku BGŻ BNP Paribas Fortis.

 

 

Cena zawiera:

 

- przelot do Nowej Zelandii komfortowymi liniami Emirates,

 

- przelot wewnętrzny lokalnymi liniami Air New Zealand z Queenstown do Rotorua,

 

- transfery komfortowym busem wg. programu,

 

- bilety wstępu wg. programu,

 

- noclegi w lokalnych motelach o standardzie min 3*,

 

- śniadania i obiadokolacje bez napojów wg. programu,

 

- atrakcje wymienione w programie oznaczone jako nie fakultatywne,

 

- opiekę wykwalifikowanego pilota/przewodnika na całej trasie wyjazdu,

 

- opieka przewodników lokalnych,

 

- ubezpieczenie AXA NNW 4000 € , KL 100000 €, ubezpieczenie bagażu 400 €,

 

- przygotowanie materiałów informacyjnych,

 

- specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy. Konsultacje, wymiana doświadczeń i analiza przypadków własnych.

 

Cena nie zawiera:

 

- Napiwków ok 50 - 70 NZD,

 

- Osobistych wydatków,

 

- Pozostałych posiłków poza programem,

 

- Napoi do posiłków,

 

- Atrakcji nie wymienionych w programie lub wymienionych jako fakultatywne.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.

Zgłoszenia:
IDF Sp.z o.o.: 22 868 36 93 Tel./fax. 22 846 04 26 +48 663 011 418
szkolenia@idf.net.pl, www.idf.net.pl

Rezerwacja
Rezerwacja miejsc na podstawie przedpłaty wysokości pierwszej raty
Na konto: IDF Sp. z o.o., PKO BP IX Warszawa
13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
z dopiskiem: „Imię Nazwisko, szkolenie data szkolenia"

Regulamin szkoleń zagranicznych

Popularność szkolenia: 807 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 11 lis 2017 do 26 lis 2017

CHRISTCHURCH·KAIKOURA·PUNAKAIKI·HOKITIKA·...

Od 11 lis 2017 do 22 lis 2017

Absolutnie wyjątkowy hotel, nowoczesny i...

Od 13 gru 2017 do 20 gru 2017

Będąc w Salalah można poczuć się jak na Karaibach – ciepłe,...

Od 28 gru 2017 do 4 sty 2018

KAPSZTAD – SIGNAL HILL- BO-KAAP - OGRODY KOMPANII INDYJSKIEJ - GÓRA...

Nowe oferty szkoleń krajowych

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach zaawansowania z dużym naciskiem...

Zapraszamy na szkolenia na różnych poziomach zaawansowania z dużym naciskiem...

Firma IDF stworzyła cykl szkoleń z zakresu medycyny estetycznej, z myślą o...

Firma IDF stworzyła cykl szkoleń z zakresu medycyny estetycznej, z myślą o...

Nasi Partnerzy