Dopłata do pokoju jednoosobowego - 120 000JPY/os.
Ta wyjątkowa wyprawa poprowadzi nas przez najpiękniejsze zakątki Japonii, od dawnych stolic kraju po nowoczesne metropolie. Zaczniemy od Kamakury i Hiroszimy, gdzie historia przeplata się z duchową atmosferą świątyń i sanktuariów. Na wyspie Miyajima podziwiać będziemy słynną bramę torii unoszącą się na wodzie, a w Himeji odkryjemy samurajski zamek Białej Czapli. Nara zachwyci nas swobodnie spacerującymi jeleniami oraz monumentalnym posągiem Wielkiego Buddy w świątyni Todaiji. W Kioto, kulturalnym sercu Japonii, przejdziemy przez mistyczne tunele torii w Fushimi Inari, odwiedzimy Złoty Pawilon i przemierzymy bambusowy las Sagano. Malownicze Hakone otworzy przed nami wspaniałe widoki na majestatyczny wulkan Fuji. Rejs po jeziorze Ashi i przejazd kolejką linową na Komagatake pozwolą nam uchwycić piękno tego symbolu Japonii. W Tokio zanurzymy się w tętniącym życiem centrum, zwiedzając historyczne świątynie, futurystyczne dzielnice i kultowe miejsca jak Shibuya czy Ginza.
Atuty oferty:
Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.
Podczas wyjazdu przewidziane:
1 dzień - Wylot
z Warszawy
Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Tokio bezpośrednio PLL LOT.
2 dzień - Tokio
Przylot do Tokio. Stolica Japonii jest miastem wyjątkowymi, w którym futurystyczne wieżowce kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami shintoistycznymi. Właśnie to przenikanie współczesności i tradycji przyciąga turystów z całego świata. Transfer do hotelu. Nocleg w Tokio.
3 dzień - Tokio /
Kamakura
Wycieczka do Kamakury, dawnej siedziby szogunów, którzy rządzili krajem zamiast odsuniętych od władzy cesarzy. Położone nad zatoką Sagami miasto słynie nie tylko z zabytków, ale również z szarych wulkanicznych plaż. Na pewno znajdziemy też chwilę czasu, aby zamoczyć stopy w wodach oceanu. Piesze zwiedzanie rozpoczniemy od Świątyni Hase poświęconej jedenastogłowej bogini miłosierdzia Kannon. Z tarasu świątyni będziemy również podziwiać malowniczy widok na zatokę. Czas na największą atrakcję miasta, czyli oglądanie posągu Wielkiego Buddy, który majestatycznie siedzi w pozycji lotosu od setek lat. Jest on trzecim co do wielkości posągiem Buddy z brązu w Japonii (13 m), po posągu Buddy w Ushiku (120 m) oraz Wielkim Buddzie w świątyni Todaiji w Narze (15 m). Po lunchu, spacer po shintoistycznym chramie Tsurugaoka Hachiman, który został poświęcony bogu wojny. Powrót do Tokio. Nocleg w Tokio.
4 dzień - Tokio /
Hiroszima / Miyajima
Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Hiroszimy, a następnie pociągiem osobowym do portu. Krótka przeprawa promem na wyspę Miyajima, która od ponad 1500 lat jest najważniejszym sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Wizytę zaczniemy od świątyni Itsukushima , na terenie której znajduje się słynna cynobrowa brama torii. Unosząca się na wodzie brama jest nazywana wrotami Japonii i symbolizuje przejście ze świata ziemskiego do świata bogów. Udamy się do położonej na wzgórzu świątyni Daishoin, która została założona już w 806 r. przez słynnego minicha Kukai’a. Warto się wysilić i wejść na górę, gdyż ukaże nam się fantastyczny widok na okolicę. Będzie również chwila czasu wolnego, aby zapomnieć się wśród licznych kramów z pamiątkami i lokalnymi przysmakami - może ktoś ma ochotę na ostrygi? Tutejsze są naprawdę wyśmienite. Powrót do Hiroszimy. Będąc w Hiroszimie koniecznie trzeba spróbować okonomiyaki, dania z którego słynie region. Dziś na kolację zjemy te wyjątkowe placki składające się z wielu różnych składników, są pieczone na rozgrzanej blasze w obecności gości. Wspólne biesiadowanie będzie dobrą okazją do lepszego zapoznania się z innymi uczestnikami wycieczki. Nocleg w Hiroszimie.
Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Himeji. Prosimy spakować się w plecak lub małą torbę na jeden nocleg w Hiroszimie, bagaże dotrą dopiero następnego dnia.
5 dzień - Hiroszima /
Kurashiki / Himeji
Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Parku Pokoju . Przed wojną było to polityczne i handlowe centrum miasta, a obecnie zielona część Hiroszimy poświęcona jest tragicznej historii regionu. W czasie nostalgicznego spaceru zobaczymy wiele miejsc, które upamiętniają zrzucenie bomby atomowej w 1945 r. Zatrzymamy się przed Kopułą Bomby Atomowej - ruinami centrum wystawowego z 1915 r. Jest to wyjątkowy budynek, gdyż jako jeden z nielicznych przetrwał uderzenie bomby. Wizyta w Muzeum Pokoju zapozna nas z historią miasta i jego mieszkańców przed i po 1945 r. Przejazd do Kurashiki - miasta słynącego z dawnej dzielnicy kupieckiej Bikan położonej wzdłuż kanału. Czas wolny wśród wąskich uliczek słynących z licznych sklepów i galerii. Wizyta w domu rodu Ohashi, typowym domu w stylu japońskim, aby przyjrzeć się z bliska jak mieszkała zamożna japońska warstwa kupiecka. Transfer do miasta Himeji, w którym znajduje się najsłynniejszy i jeden z najstarszych zamków samurajskich - zamek Himeji . Ze względu na zewnętrzne wykończenie białym tynkiem nazywany jest zamkiem Białej Czapli. Nocleg w Himeji.
6 dzień - Himeji / góra Koya
Zwiedzanie zamku Himeji . Jest on przykładem typowego japońskiego zamku, zawiera wiele architektonicznych elementów obronnych, jak wysokie fundamenty, białe ściany i charakterystyczne rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu. Co ciekawe, ponoć nigdy nie został zdobyty! Przejazd na górę Koya (ok. 3 godz.) - przepełnionego mistycyzmem i tajemniczością zakątka Japonii, gdzie swoją siedzibę ma buddyjska szkoła shingon. To niezwykłe miejsce w dynamicznie rozwijającej się gospodarczo Japonii przenosi nas do ezoterycznej rzeczywistości, która jest ostoją japońskiej tradycji, kultury i religii. Nocleg w shukubo - guesthousie klasztornym, gdzie zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnych japońskich pokojach (pokoje bez prywatnych łazienek), a spać będziemy na materacach futon, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach. W shukubo zjemy również wykwintny wegetariański posiłek przyrządzony przez mnichów, składający się ze specjałów kuchni japońskiej, takich jak zupa miso, serki tofu i marynowane warzywa. Zgodnie z tradycją posiłek będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku. Nocleg na górze Koya.
7 dzień - góra Koya / Osaka
Dla osób zainteresowanych buddyjskimi obrzędami możliwość uczestnictwa w porannych modlitwach. Po tradycyjnym japońskim śniadaniu zwiedzanie jednego z najsłynniejszych buddyjskich klasztorów w Japonii - Kongobuji, na terenie którego znajduje się największy w Japonii ogród skalny (ogród suchego krajobrazu). Spacer po przepełnionej mistycyzmem świątyni Okunoin - położonej pośród największej japońskiej nekropolii buddyjskiej, do której prowadzi kamienna droga wiodąca poprzez las kilkusetletnich cedrów i cyprysów. Po wczesnym lunchu przejazd do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po najstarszej ulicy handlowej Dotonbori, której początki sięgają XVII w. Jest to idealne miejsce na zakupy i posmakowanie dań lokalnej kuchni, takich jak np. przepyszne takoyaki - niewielki kulki z mąki nadziewane ośmiornicami. Nocleg w Osace.
8 dzień - Osaka / Nara / Kioto
Przejazd do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie największej drewnianej budowli na świecie Pawilonu Wielkiego Buddy w kompleksie świątynnym Todaiji , gdzie zobaczymy 15-metrowy, jeden z największych na świecie, wykonany z brązu posąg Buddy. Przejdziemy do Wielkiego Chramu Kasuga , największego chramu w Narze, do którego prowadzi wyjątkowa droga otoczona setkami kamiennych latarni. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do Kioto - najważniejszego miasta Japonii, które jest uważane za kulturalne serce kraju. W tym wyjątkowym mieście historia i tradycja jest na wyciągnięcie ręki. Znajdziemy tutaj około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintoistycznych, liczne pałace i ogrody. Zwiedzanie Kioto rozpoczniemy od świątyni Fushimi Inari, która jest poświęcona Inari, bóstwuprzemysłu, ryżu czy powodzenia. Jego wysłannikiem jest dobry lis - Zenko, którego dumne figurki zobaczymy w całym kompleksie. Świątynia ta to nie tylko lisy, ale również ciągnące się kilometrami przez zielony las tunele z bram torii. Spacer wśród świętych torii z pewnością ukoi nas po długim dniu. Nocleg w Kioto.
9 dzień - Kioto
Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie wyjątkowego Kioto, które rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo wraz z przylegającym pięknym ogrodem. Pałacowa rezydencja szogunów z początku XVII w. słynie ze „słowiczej podłogi”, która pod wpływem nacisku wydaje charakterystyczny dźwięk przypominający śpiew japońskiego słowika. Poznamy tam również historię i zwyczaje słynnych japońskich wojowników. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu , uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii, która obok wulkanu Fuji jest symbolem Japonii. Po lunchu spacer między strzelistymi łodygami bambusów lasku Sagano. Przechadzka po dzielnicy gejsz Gion, gdzie nastrój dawnych czasów tworzą drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie. A może uda nam się zobaczyć tajemniczą gejszę? Nocleg w Kioto.
10 dzień - Kioto / Odawara /
Hakone (Atami)
Ostatnie godziny w Kioto warto przeznaczyć na podziwianie miasta z tarasu wyjątkowej XVII-wiecznej świątyni Kiyomizudera , czyli świątyni Czystej Wody, której nazwa pochodzi od niewielkiego wodospadu znajdującego się na jej trenie. Kompleks świątynny ma więcej atrakcji niż taras widokowy czy wodospad, o czym przekonamy się już na miejscu. Czas wolny na zakupy wśród dziesiątek sklepików z pamiątkami i lokalnymi przysmakami. Może najwyższa pora, aby spróbować lodów o smaku zielonej herbaty? W końcu na lunch zjemy sushi, bez którego nie może się obejść pobyt w Japonii. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Odawary. Nocleg w Hakone lub Atami.
Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Tokio. Prosimy spakować się w plecak lub małą torbę noc w Hakone (Atami), bagaże dotrą dopiero następnego dnia.
11 dzień - Hakone (Atami)
/ góra Fuji / Tokio
Wycieczka w okolicę góry Fuji - wulkanu będącego niekwestionowanym symbolem Japonii. Pojedziemy krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Udamy się do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Główną atrakcją krótkiego rejsu będzie wyłaniający się w oddali wulkan Fuji - trzymajmy kciuki za dobrą pogodę! Następnie udamy się kolejką linową na szczyt góry Komagatake (wysokość 1100 m n.p.m.). Na szczycie udamy się do niewielkiej shintoistycznej świątyni i po raz ostatni będziemy chłonąć widoki Fuji i archipelagu wysp Izu. Przejazd do Tokio. Nocleg w Tokio.
W przypadku załamania pogody i zamknięcia drogi wjazdowej do Piątej Stacji program będzie zmieniony na wizytę w Fuji Center.
12 dzień - Tokio
Dzisiaj poczujemy się jak prawdziwi mieszkańcy Tokio, gdyż będziemy poruszać się komunikacją miejską. Sami przekonamy się, czy tokijskie metro jest naprawdę tak zatłoczone, jak mawiają. Najpierw udamy się do Shinjuku - dzielnicy biznesu i nowoczesnej architektury. Wjedziemy na taras widokowy Tokyo Metropolitan Government Building futurystycznego wieżowca zaprojektowanego przez jednego z najbardziej znanych architektów japońskich Kenzo Tange. Następnie uciekniemy od zgiełku wielkiego miasta i udamy się Meiji Jingu – chramu poświęconego cesarzowi Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Czas wolny na Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Na koniec zwiedzania pojedziemy do dzielnicy Shibuya - najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Zajrzymy do jednego z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek – również komunikacją miejską. Kolacja w tradycyjnym pubie Izakaya, gdzie podawane są typowe dania japońskie. Nocleg w Tokio.
13 dzień - Tokio / Wylot z Japonii
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Ostanie chwile w Kraju Kwitnącej Wiśni przeznaczymy na zwiedzanie i zakupy. Zaczniemy od znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Ostatnim posiłkiem będzie wspólne gotowanie, czyli shabu shabu. Po lunchu zatrzymamy się przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolu władzy cesarskiej. W końcu czas wolny w najbardziej prestiżowej dzielnicy Ginza. Tutaj znajdują się nie tylko najdroższe i luksusowe sklepy, ale również salon Nissana, który pokazuje samochody przyszłości czy największy teatr kabuki z 1889 r. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przejazd na lotnisko. Wylot bezpośredni do Warszawy PLL LOT lub z przesiadką innymi liniami lotniczymi.
14 dzień - Powrót do
Warszawy
Przylot do Warszawy.
Wyjazd organizowany jest przy
współpracy biura podróży B.P. Ct Poland, grupa połączona z klientami indywidualnymi.
Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.
Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.
Liczba miejsc ograniczona!
Cena: 9 726PLN/os.+ 571 000JPY/os.*
* Płatne w
Polsce w JPY (tylko przelewem) lub równowartość w PLN według kursu sprzedaży
JPY w Pekao S.A. z dnia wpłaty: https://www.pekao.com.pl/kursy-walut/lista-walut.html#-kursy-walut-banku-pekao-sa
Cena szkolenia obowiązuje do dnia 23.05.2025, po tym terminie może ulec
zmianie.
Dopłata do pokoju jednoosobowego - 120 000JPY/os.
Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
Wymagania dot. paszportu RP: Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.
UWAGI: