BHUTAN - Królestwo Grzmiącego Smoka + INDIE

Od czwartek, 3. Październik 2024 do wtorek, 15. Październik 2024

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

BHUTAN– Królestwo Grzmiącego Smoka (13 dni) lub z przedłużeniem w Indiach (17 dni)

 

Paro, Thimphu, Tango, Cheri, Punakha, Dolina Phobjikha,  Trongsa, doliny Bumthang, Tygrysie Gniazdo

 

 

 

PROGRAM:

1 dzień  Wylot z Warszawy 
Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Delhi lub Kalkuty z przesiadką.  UWAGA: w przypadku przelotu liniami LOT bezpośredni przelot Warszawa-Delhi.
 
2 dzień  Delhi lub Kalkuta   
Przylot do Delhi lub Kalkuty. Transfer do hotelu. Czas na odpoczynek. Chętni mogą udać się na zwiedzanie. Nocleg w Delhi lub Kalkucie.
 
3 dzień  Delhi lub Kalkuta / Paro / Thimphu   
Przelot do Paro, miasta w zachodnim Bhutanie, jedynego miejsca posiadającego międzynarodowy port lotniczy. Przejazd do Thimphu, stolicy Bhutanu (54 km, ok. 1,5 godz.), niezwykłego miasta, gdzie najdobitniej widać, jak pozostające przez dekady w zamknięciu państwo otwiera się na świat. Po drodze krótki przystanek na zwiedzanie niewielkiej świątyni Tachog Lhakang, powstałej w XIV w. według wskazówek Thangtonga Gyalpo, budowniczego i słynnego twórcy żelaznych wiszących mostów, rozsianych po całym Bhutanie. Pierwsze kroki po przyjeździe do Thimphu skierujemy na pobliskie wzgórze, aby spojrzeć w oczy mierzącemu ponad 50 metrów posągowi Buddy Dordemy. Popołudniowa wizyta przy stupie poświęconej III królowi Bhutanu, przez cały dzień tętniącej życiem. To miejsce, gdzie o poranku młodzi przychodzą pomodlić się o dobry dzień, a starsi mieszkańcy spędzają czasem cały dzień na pogaduszkach i plotkach. Popołudniem, choć już bardziej pod wieczór udamy się również do Fortu Pomyślnej ReligiiTashichhodzong – twierdzy, której historia sięga XIII w. Twierdzę obejrzymy dopiero po zamknięciu biur i urzędów, ponieważ na co dzień jest ona siedzibą rządu i króla. Nocleg w Thimphu.
 
4 dzień  Thimphu / Tango lub Cheri   
Zwiedzanie stolicy Bhutanu oraz jej okolic. Zajrzymy m.in. do Centrum Trzynastu Sztuk i Rękodzieła (Zorig Chusun), gdzie od lat młodzi adepci szkolą się w trudnej sztuce rzeźbienia, haftu i tradycyjnego malarstwa. Przejazd przez dolinę Kabesa do klasztoru Tango lub Cheri (w zależności od kondycji uczestników). Klasztor Cheri został zbudowany w 1619 r. i był miejscem powstania pierwszej wspólnoty zakonnej w Bhutanie. Klasztor Tango posiada charakterystyczne zakrzywione mury oraz wspaniałą wieżę. Klasztory położone są na wzgórzach, po obu stronach strumienia a dojście do każdego z nich zajmuje ok. 1 godz. Trasa prowadzi dość stromymi leśnymi ścieżkami. Lunch w formie pikniku. Powrót do Thimphu. Wizyta w Thimphu nie byłaby kompletna bez wizyty na Poczcie Głównej, gdzie nabyć można unikalne trójwymiarowe znaczki bhutańskie a jako atrakcję wysłać do domu kartkę pocztową ze znaczkiem ze swoim wizerunkiem. Tak, w Bhutanie to możliwe! Wieczór spędzić można przy szklaneczce słynnej bhutańskiej whisky lub w jednym z klubów, gdzie króluje indyjski pop i uwspółcześnione wersje bhutańskich tradycyjnych przebojów. Nocleg w Thimphu.
 
5 dzień  Thimphu / Punakha  
Przejazd do Punakha, stolicy Bhutanu do 1955 r. oraz zimowej siedziby Je Khenpo – zwierzchnika religijnego Bhutanu (ok. 3,5 godz.). Trasa wiedzie przez przełęcz Dochula (3100 m n.p.m.). Przy dobrej pogodzie widać panoramę Wschodnich Himalajów, w tym najwyższego szczytu Bhutanu – Gangkar Punsum (7541 m n.p.m.). Na przełęczy spędzimy dłuższą chwilę, nie tylko aby spacerować wśród 108 wybudowanych z rozkazu królowej-matki stup, ale również aby zajrzeć do niewielkiego klasztoru Druk Wangyal Lhakang, wybudowanego na przełęczy ku uczczeniu pamięci IV króla - Jigme Singye Wangchucka. Wizyta w świątyni szalonego jogina Chimi Lhakang, do której droga wiedzie przez wsie i pola ryżowe (dojście ok. 40 minut). Po południem zwiedzanie zamku Punakha – jednej z największych i najpiękniejszych fortec w kraju.  Nocleg w Punakha.    
 
6 dzień  Punakha / dolina Phobjikha   
Przejazd do doliny Phobjikha, jednej z nielicznych polodowcowych dolin w Bhutanie, ostoi rzadkich żurawi czarnoszyich. Zwiedzanie klasztoru Gangtey, jednego z najpiękniejszych, unikalnego bo reprezentującego tradycję Ningmapa. Spacer (ok. 2 godz.) leśną ścieżką przez dziewiczy las i urokliwie położone wsie. Dolina Phobjikha to miejsce żerowania czarnoszyich żurawi, symbolu tego miejsca. To im poświęcony jest tutejszy coroczny festiwal (listopad) i centrum informacyjne, które odwiedzimy. Nocleg w dolinie Phobjikha w lokalnym guesthousie.
 
7 dzień  dolina Phobjikha / Trongsa   
Przejazd to Trongsy. Trasa wiedzie przez przełęcz Pele (3300 m n.p.m.). Wkraczamy powoli na tereny środkowego Bhutanu, mniej zurbanizowanego i mniej zaludnionego. Zobaczymy to również po jakości dróg, bo tempo jazdy zdecydowanie zwolni. W Trongsa odwiedzimy XVII-wieczny, jeden z największych w Bhutanie zamek oraz muzeum, mieszczącego się w wieży Trongsa (zamknięte w niedzielę). Muzeum w Trongsa jest najnowocześniejszym i jednym z najlepiej wyposażonych w Bhutanie. Daje nieocenioną możliwość poznania historii królestwa oraz jednego z największych bhutańskich skarbów – czarnej korony. Nocleg w Trongsa.
 
8 dzień  Trongsa / Bumthang   
Przejazd do Bumthangu. Postój przy stupie Chendebji, wybudowanej na wzór nepalskiej stupy Boudhanath.  Trasa do Bumthangu prowadzi piękną, wijącą się w nieskończoność drogą, która swoją kulminację ma na wysokości 3400 m n.p.m., gdzie znajduje się przełęcz Yotong. Bumthang obejmuje cztery doliny, obfitujące w ważne świątynie i klasztory. Zobaczymy dziś najważniejsze z nich: Kurjey Lhakang – najświętsze miejsce w Bhutanie, gdzie Padmasambhawa zostawił odcisk swego ciała w skale oraz XV-wieczny, słynący z malowideł Tamshing Lhakang a także, jeśli czas pozwoli, Jakar Lhakang, w którym teraz mieści się siedziba lokalnych władz. Nocleg w Bumthangu.
 
9 dzień  Bumthang  
Spacer do klasztoru Pedseyling. Ścieżka prowadzi w górę przez piękny sosnowy las i zajmuje ok. 3 godz. w jedną stronę. Lunch w formie pikniku w otoczeniu zabudowań klasztoru. Popołudniem wycieczka nad jezioro Mebar, słynne płonące jezioro, związane z osobą Pema Lingpy, bhutańskiego świętego i mistyka. Nocleg w Bumthang.
 
10 dzień  Bumthang / Paro   
Przelot do Paro. Wizyta w zamku (dzongu) RinpungTwierdzy Klejnotów, skąd roztacza się wspaniały widok na dolinę. Zamek został założony przez szkołę drukpa kagju, współcześnie wykorzystywał go Bernardo Bertolucci jako plan zdjęciowy podczas kręcenia filmu „Mały Budda”. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, gdzie w licznych galeriach wystawione są thanki, rzeźby a także kolekcja znaczków oraz wyroby złotnicze i elementy uzbrojenia. Spacer ulicami Paro. Nocleg w Paro.
UWAGA: w przypadku problemów z przelotem do Paro, grupa zostanie przewieziona transportem lądowym. Wyjazd 9 dnia.
 
11 dzień  Paro   
Wycieczka do Tygrysiego Gniazda, pięknie położonego, najsłynniejszego klasztoru w Bhutanie. W VIII w. klasztor miał odwiedzić sam Padmasambhawa. Dojście do klasztoru zajmuje ok. 3 godz. górskiej wędrówki przez las rododendronów. Po zejściu na dół możliwość relaksacyjnej kąpiel z gorącymi kamieniami, która pozwoli nam zregenerować siły po trekkingu (w zależności od dostępności, dodatkowo płatne). Przejazd do klasztoru Kyichu, składającego się z dwóch bliźniaczych świątyń. Legenda głosi, że wzniósł go sam Songcen Gampo, król z tybetańskiej dynastii jarlungskiej. Wizytę w tej części Bhutanu zakończymy spacerem ulicami Paro, który pozwoli cieszyć się ostatnimi momentami w tym niezwykłym miejscu oraz wspaniałymi okazjami na pamiątkowe zakupy. Nocleg w Paro.
 
12 dzień  Paro / Delhi lub Kalkuta  
Przelot do Delhi lub Kalkuty.  Przejazd do hotelu na odpoczynek po przygodzie w Bhutanie.
Nocleg w Delhi lub dalszy przelot do Warszawy z przesiadką.
 
13 dzień  Powrót do Warszawy  
W przypadku przelotu liniami LOT wylot rano i przylot tego samego dnia do Warszawy.

 

UWAGA: istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o część w Indiach.

Dopłata około 750 USD/os. Grupa min 10 osób.

 

 

12 dzień  Wylot z Bhutanu do Indii / Delhi / Jaipur 
Transfer na lotnisko i przelot do Delhi.
GRUPA zostająca w Indiach: przejazd do stolicy Radżastanu – Jaipuru (ok. 6 godz.). Jaipur wzniesiony na początku XVIII w. przez maharadżę Jai Singha, ze względu na kolor budowli zwany jest też Różowym Miastem. Kolacja w hotelu. Nocleg w Jaipurze.
 
13 dzień   Jaipur 
Wjazd na szczyt wzgórza, na którym znajduje się kompleks pałacowo-forteczny – Fort Amber, siedziba maharadży niegdysiejszego stanu Jaipur. W forcie znajdują się liczne dziedzińce, bramy, pawilony i zdobione komnaty, w tym słynna sheesh mahal – komnata lustrzana. Oglądanie najciekawszych zabytków miasta: pięknej fasady pięciokondygnacyjnego Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) wzniesionego, by umożliwić damom dworskim obserwację życia zwykłych mieszkańców. Jeśli będzie taka możliwość sami wejdziemy na fasadę i spojrzymy na miasto z perspektywy zakrytych zasłonami kobiet. Wizyta w Pałacu Miejskim – rezydencji władców Jaipuru oraz w pałacowym muzeum. Wizyta w pracowni kamieni szlachetnych i wyrobów ze złota. Kolacja w hotelu. Nocleg w Jaipurze.
 
14 dzień    Jaipur / Fatehpur Sikri / Agra   
Przejazd do Agry w stanie Uttar Pradesh – dawnej stolicy imperium mogolskiego (ok. 6 godz.). W drodze postój w Abhaneri, gdzie znajduje się studnia z X w. a także ruiny świątyni Harshat Mata. Zwiedzanie Fatehpur Sikri , miasta-widma, które za panowania cesarza Akbara w XVI w. pełniło funkcję stolicy. Przyczyna opustoszenia miasta nie jest znana do dzisiaj. Na miejscu zobaczymy Buland Darwazę, triumfalną bramę, zbudowaną dla uczczenia podboju Gudżaratu przez Akbara, Diwan-khana-e-khaas, prywatne apartamenty cesarza i jego żon, Diwan-e-Am – pawilony audiencyjne i meczet piątkowy Jama Masjid. Przyjazd do Agry. Kolacja w hotelu.  Nocleg w Agrze.
 
15 dzień  Agra / Taj Mahal   
Zwiedzanie Taj Mahal  – symbolu Indii i jednego z cudów świata, nazywanego świątynią miłości. Na teren pałacu wejdziemy przez Wielką Bramę, która prowadzić będzie przez mauzoleum ogrodowe do podnóża samego pałacu i towarzyszących mu po obu stronach meczetumehmanchana – domu dla gości. W środku podziwiać można doskonałe inkrustacje i marmurowe zdobienia, które rozsławiły to miejsce na cały świat. Wizyta w centrum wytwarzania pietra dura, słynnej mozaiki, która zdobi Taj Mahal. Zwiedzanie Fortu w Agrze , masywnej twierdzy wykonanej z czerwonego piaskowca, której budowę rozpoczął Akbar, największy cesarz mogolski. Kolacja w hotelu. Nocleg w Agrze.
 
16 dzień  Delhi    
Przejazd do Delhi.  Uzupełnienie zwiedzanie stolicy Indii. Kolacja. Przejazd do hotelu na przygotowanie do podróży i krótki odpoczynek. Przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów lotniczych.
 
17 dzień   Powrót do Warszawy 
 
Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży B.P. Ct Poland, grupa na wyłączność dla firmy IDF.
Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.
Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

Liczba miejsc ograniczona!

 

 

Termin: 03-15.10.2024 (podstawowa wersja) lub 03-18.10.2024 z Indiami

Liczba miejsc do wykorzystania: 6

Grupa minimum 12 osób, maksymalnie 14

 

Cena: 8 990 PLN/os. + 4 150 USD*/os. (wersja podstawowa)
wydłużenia wyjazdu o część w Indiach dopłata około 750 USD/os.*
*  Płatne w Polsce w USD lub równowartość w PLN według kursu sprzedaży USD w Pekao S.A. z dnia wpłaty https://www.pekao.com.pl/kursy-walut/lista-walut.html
 

 

Harmonogram wpłat:
I rata: 4 990 PLN/os. - przy zgłoszeniu
II rata:  4 150USD /os.- do 10.05.2024
III rata: 4 000 PLN/os. + inne dobrane opcje - do 10.08.2024
 
 
Cena obejmuje:
 1. Przelot na trasie Warszawa - Delhi (lub Kalkuta) - Warszawa z przesiadkami w portach lotniczych w klasie ekonomicznej.
 2. Przeloty z Indii do i z Bhutanu w klasie ekonomicznej.
 3. Przelot w Bhutanie na trasie Bumthang-Paro w klasie ekonomicznej.
 4. Przejazdy wg programu mikrobusami.
 5. Zakwaterowanie w Bhutanie w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2-os. z łazienką (2 osoby w pokoju). W Indiach zakwaterowanie w hotelu 4* w pokojach 2 os. z łazienką. Dopłata do pokoju jednoosobowego 550USD podczas podstawowego programu.
 6. Opłatę New Sustainable Development Fee w Bhutanie (100 USD/os./noc)
 7. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 8. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania Bhutanu.
 9. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
10.Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
11.Wizę indyjską i bhutańską dla posiadaczy paszportu RP.
12.Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
13.Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
14.Podatek VAT.

  

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (65 USD płatne w Indiach).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 3 wolne strony.

 

UWAGI:

 • Oferta została skalkulowana dla grupy min. 12 osób zakwaterowanych w pokojach dwuosobowych. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulegnie zmianie.
 • Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Ze względu na uwarunkowania pogodowe w Bhutanie, możliwe zmiany w realizacji programu, szczególnie w miejscach gdzie oferujemy trekking.
 • Cena imprezy może ulec zmianie w przypadku zmian cen w Azji, zmiany kursu walut, wzrostu cen biletów lotniczych, zmian w programie. 
 • Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14 i trwa do godz. 12 dnia następnego. Wcześniejsze zakwaterowanie w dniu przybycia do hotelu jest możliwe jedynie w przypadku dostępności pokoi hotelowych i zgody hotelu. Brak możliwości zakwaterowania przed rozpoczęciem się doby hotelowej nie stanowi wady usługi.
 • Podana standaryzacja hoteli jest kategoryzacją lokalną.
 • W wyjątkowych sytuacjach biuro zastrzega sobie prawo do zmiany podanych hoteli na inne o takim samym lub wyższym standardzie.
 • Cena imprezy obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia w SIGNAL IDUNA Polska TU S.A za granicą (KL) i pomocy w podróży (assistance) do 100 000 EUR, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15 000 PLN oraz kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 1000 PLN. Za dodatkową opłatą można rozszerzyć wartość ubezpieczenia (więcej informacji udzieli pracownik biura).
 • Klient ma prawo do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej i wczesnego powrotu.

  

 

ZGŁOSZENIA:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

DWA KROKI, JAK DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE:

 • Formularz rezerwacji online (poniżej)
 • Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
  na konto firmy IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
  z dopiskiem: „imię + nazwisko (osoby fakturowanej), data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu można dobrać tylko w momencie zgłoszenia.”

Popularność szkolenia: 675 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 27 kwi 2024 do 4 Maj 2024
Od 28 kwi 2024 do 10 Maj 2024
TERMIN: 28.04-10....
Od 2 Maj 2024 do 5 Maj 2024

Jedna z największych metropolii współczesnego świata, ...

Od 4 Maj 2024 do 11 Maj 2024

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy

p w ś c p s n
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31