JAPONIA - w kraju samurajów - MAJÓWKA 2024

Od niedziela, 28. Kwiecień 2024 do piątek, 10. Maj 2024

Wyjazd ma charakter szkoleniowy, którego celem jest zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem.

Podczas wyjazdu przewidziane:

 • wymiana doświadczeń, analiza przypadków klinicznych
 • rozszerzenie umiejętności praktycznych: mówienie, słuchanie, rozmawianie o różnych stopniach zaawansowania
 • panel dyskusyjny
 • Certyfikat w języku angielskim

Japonia - w kraju samurajów 13 dni

Tokio / Miyajima / Hiroszima / Kurashiki / Himeji / góra Koya / Osaka / Nara / Kioto / góra Fuji 


Bezpośredni przelot PLL LOT 

 

 

Co nas wyróżnia:
- nocleg i tradycyjny posiłek w klimatycznym klasztornym shukubo na górze Koya,
- świątynia Todaiji z wielkim posągiem Buddy w Nara,
- całodniowa wycieczka do świętej góry Fuji,
- urozmaicona kuchnia: okonomiyaki, shabu shabu - gorący kociołek, wegetariański posiłek w klasztorze.

 

PROGRAM:
1 dzień Wylot z Warszawy 
Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Tokio PLL LOT.
 
2 dzień Tokio
Przylot do Tokio. Stolica Japonii jest miastem wyjątkowymi, w którym futurystyczne wieżowce kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami shintoistycznymi. Właśnie to przenikanie współczesności i tradycji przyciąga turystów z całego świata. Transfer do hotelu. Nocleg w Tokio.
 
3 dzień Tokio / góra Fuji 
Całodniowa wycieczka w okolicę góry Fuji  (ok. 4 godz.) - wulkanu będącego niekwestionowanym symbolem Japonii. Pojedziemy krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Udamy się do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Główną atrakcją krótkiego rejsu będzie wyłaniający się w oddali wulkan Fuji - trzymajmy kciuki za dobrą pogodę!  Następnie udamy się kolejką linową na szczyt góry Komagatake (wysokość 1100 m n.p.m.). Na szczycie udamy się do niewielkiej shintoistycznej świątyni i po raz ostatni będziemy chłonąć widoki Fuji i archipelagu wysp Izu. Powrót do Tokio. Nocleg w Tokio.
W przypadku załamania pogody i zamknięcia drogi wjazdowej do Piątej Stacji program będzie zmieniony na wizytę w Fuji Center.
 
4 dzień  Tokio / Miyajima / Hiroszima 
Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Hiroszimy, a następnie pociągiem osobowym do portu. Krótka przeprawa promem na wyspę Miyajima, która od ponad 1500 lat jest najważniejszym sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Wizytę zaczniemy od świątyni Itsukushima, na terenie której znajduje się słynna cynobrowa brama torii. Unosząca się na wodzie brama jest nazywana wrotami Japonii i symbolizuje przejście ze świata ziemskiego do świata bogów. Udamy się do położonej na wzgórzu świątyni Daishoin, która została założona już w 806 r. przez słynnego minicha Kukai’a. Warto się wysilić i wejść na górę, gdyż ukaże nam się fantastyczny widok na okolicę. Będzie również chwila czasu wolnego, aby zapomnieć się wśród licznych kramów z pamiątkami i lokalnymi przysmakami - może ktoś ma ochotę na ostrygi? Tutejsze są naprawdę wyśmienite. Powrót do Hiroszimy. Będąc w Hiroszimie koniecznie trzeba spróbować okonomiyaki, dania z którego słynie region. Dziś na kolację zjemy te wyjątkowe placki składające się z wielu różnych składników, są pieczone na rozgrzanej blasze w obecności gości. Wspólne biesiadowanie będzie dobrą okazją do lepszego zapoznania się z innymi uczestnikami wycieczki. Nocleg w Hiroszimie.
Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Himeji. Prosimy spakować się w plecak lub małą torbę na jeden nocleg w Hiroszimie, bagaże dotrą dopiero następnego dnia.
 
5 dzień  Hiroszima / Kurashiki / Himeji 
Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Parku Pokoju. Przed wojną było to polityczne i handlowe centrum miasta, a obecnie zielona część Hiroszimy poświęcona jest tragicznej historii regionu. W czasie nostalgicznego spaceru zobaczymy wiele miejsc, które upamiętniają zrzucenie bomby atomowej w 1945 r. Zatrzymamy się przed Kopułą Bomby Atomowej - ruinami centrum wystawowego z 1915 r. Jest to wyjątkowy budynek, gdyż jako jeden z nielicznych przetrwał uderzenie bomby. Wizyta w Muzeum Pokoju zapozna nas z historią miasta i jego mieszkańców przed i po 1945 r.  Zatrzymamy się jeszcze przy samurajskim zamku Hiroshima, który został pięknie odbudowany po zniszczeniach wojennych. Po lunchu przejazd do Kurashiki - miasta słynącego z dawnej dzielnicy kupieckiej Bikan położonej wzdłuż kanału. Czas wolny wśród wąskich uliczek słynących z licznych sklepów i galerii. Wizyta w domu rodu Ohashi, typowym domu w stylu japońskim, aby przyjrzeć się z bliska jak mieszkała zamożna japońska warstwa kupiecka. Transfer do miasta Himeji, w którym znajduje się najsłynniejszy i jeden z najstarszych zamków samurajskich - zamek Himeji. Ze względu na zewnętrzne wykończenie białym tynkiem nazywany jest zamkiem Białej Czapli. Nocleg w Himeji.
 
6 dzień  Himeji / góra Koya 
Zwiedzanie zamku Himeji. Jest on przykładem typowego japońskiego zamku, zawiera wiele architektonicznych elementów obronnych, jak wysokie fundamenty, białe ściany i charakterystyczne rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu. Co ciekawe, ponoć nigdy nie został zdobyty! Przejazd na górę Koya (ok. 3 godz.) - przepełnionego mistycyzmem i tajemniczością zakątka Japonii, gdzie swoją siedzibę ma buddyjska szkoła shingon. To niezwykłe miejsce w dynamicznie rozwijającej się gospodarczo Japonii przenosi nas do ezoterycznej rzeczywistości, która jest ostoją japońskiej tradycji, kultury i religii. Nocleg w shukubo - guesthousie klasztornym, gdzie zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnych japońskich pokojach (pokoje bez prywatnych łazienek), a spać będziemy na materacach futon, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach. W shukubo zjemy również wykwintny wegetariański posiłek przyrządzony przez mnichów, składający się ze specjałów kuchni japońskiej, takich jak zupa miso, serki tofu i marynowane warzywa. Zgodnie z tradycją posiłek będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku. Nocleg na górze Koya.
 
7 dzień  góra Koya / Osaka 
Dla osób zainteresowanych buddyjskimi obrzędami możliwość uczestnictwa w porannych modlitwach. Po tradycyjnym japońskim śniadaniu zwiedzanie jednego z najsłynniejszych buddyjskich klasztorów w Japonii - Kongobuji, na terenie którego znajduje się największy w Japonii ogród skalny (ogród suchego krajobrazu). Spacer po przepełnionej mistycyzmem świątyni Okunoin - położonej pośród największej japońskiej nekropolii buddyjskiej, do której prowadzi kamienna droga wiodąca poprzez las kilkusetletnich cedrów i cyprysów. Po wczesnym lunchu przejazd do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po najstarszej ulicy handlowej Dotonbori, której początki sięgają XVII w. Jest to idealne miejsce na zakupy i posmakowanie dań lokalnej kuchni, takich jak np. przepyszne takoyaki - niewielki kulki z mąki nadziewane ośmiornicami. Nocleg w Osace.
 
8 dzień  Osaka / Nara / Kioto 
Przejazd do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie największej drewnianej budowli na świecie Pawilonu Wielkiego Buddy  w kompleksie świątynnym Todaiji , gdzie zobaczymy 15-metrowy, jeden z największych na świecie, wykonany z brązu posąg Buddy. Przejdziemy do Wielkiego Chramu Kasuga , największego chramu w Narze, do którego prowadzi wyjątkowa droga otoczona setkami kamiennych latarni. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do Kioto - najważniejszego miasta Japonii, które jest uważane za kulturalne serce kraju. W tym wyjątkowym mieście historia i tradycja jest na wyciągnięcie ręki. Znajdziemy tutaj około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintoistycznych, liczne pałace i ogrody.  Zwiedzanie Kioto rozpoczniemy od świątyni Fushimi Inari, która jest poświęcona Inari, bóstwu przemysłu, ryżu czy powodzenia. Jego wysłannikiem jest dobry lis - Zenko, którego dumne figurki zobaczymy w całym kompleksie. Świątynia ta to nie tylko lisy, ale również ciągnące się kilometrami przez zielony las tunele z bram torii. Spacer wśród świętych torii z pewnością ukoi nas po długim dniu. Nocleg w Kioto.
 
9 dzień  Kioto 
Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie wyjątkowego Kioto, które rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo  wraz z przylegającym pięknym ogrodem. Pałacowa rezydencja szogunów z początku XVII w. słynie ze „słowiczej podłogi”, która pod wpływem nacisku wydaje charakterystyczny dźwięk przypominający śpiew japońskiego słowika. Poznamy tam również historię i zwyczaje słynnych japońskich wojowników. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu, uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii, która obok wulkanu Fuji jest symbolem Japonii. Po lunchu spacer między strzelistymi łodygami bambusów lasku Sagano. Przechadzka po dzielnicy gejsz Gion, gdzie nastrój dawnych czasów tworzą drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie. A może uda nam się zobaczyć tajemniczą gejszę? Nocleg w Kioto.
 
10 dzień  Kioto / Tokio 
Ostatnie godziny w Kioto warto przeznaczyć na podziwianie miasta z tarasu wyjątkowej XVII-wiecznej świątyni Kiyomizudera , czyli świątyni Czystej Wody, której nazwa pochodzi od niewielkiego wodospadu znajdującego się na jej trenie. Kompleks świątynny ma więcej atrakcji niż taras widokowy czy wodospad, o czym przekonamy się już na miejscu. Czas wolny na zakupy wśród dziesiątek sklepików z pamiątkami i lokalnymi przysmakami. Może najwyższa pora, aby spróbować lodów o smaku zielonej herbaty? W końcu na lunch zjemy sushi, bez którego nie może się obejść pobyt w Japonii. Żegnany Kioto i wracamy do Tokio superszybkim pociągiem shinkansen. Przejazd do hotelu. Nocleg w Tokio.
Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Tokio. Prosimy spakować się w plecak lub małą torbę na pierwszą noc w Tokio, bagaże dotrą dopiero następnego dnia.
 
11 dzień  Tokio 
Dzisiaj poczujemy się jak prawdziwi mieszkańcy Tokio, gdyż będziemy poruszać się komunikacją miejską. Sami przekonamy się, czy tokijskie metro jest naprawdę tak zatłoczone, jak mawiają. Najpierw udamy się do Shinjuku - dzielnicy biznesu i nowoczesnej architektury. Wjedziemy na taras widokowy Tokyo Metropolitan Government Building futurystycznego wieżowca zaprojektowanego przez jednego z najbardziej znanych architektów japońskich Kenzo Tange. Następnie  uciekniemy od zgiełku wielkiego miasta i udamy się Meiji Jingu – chramu poświęconego cesarzowi Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Czas wolny na Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Na koniec zwiedzania pojedziemy do dzielnicy Shibuya - najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Zajrzymy do jednego z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek – również komunikacją miejską. Kolacja w tradycyjnym pubie Izakaya, gdzie podawane są typowe dania japońskie. Nocleg w Tokio.
 
12 dzień Tokio / wylot z Japonii 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Ostanie chwile w Kraju Kwitnącej Wiśni przeznaczymy na zwiedzanie i zakupy. Zaczniemy od znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Ostatnim posiłkiem będzie wspólne gotowanie, czyli shabu shabu. Po lunchu zatrzymamy się przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolu władzy cesarskiej. W końcu czas wolny w najbardziej prestiżowej dzielnicy Ginza. Tutaj znajdują się nie tylko najdroższe i luksusowe sklepy, ale również salon Nissana, który pokazuje samochody przyszłości czy największy teatr kabuki z 1889 r. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przejazd na lotnisko. Wylot bezpośredni do Warszawy PLL LOT.
 
13 dzień powrót do Polski 
 
 
      - miejsca wpisane przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego. 
 
 
Wyjazd organizowany jest przy współpracy biura podróży B.P. Ct Poland, grupa na wyłączność dla firmy IDF.
Program jest ramowy (orientacyjny) i niektóre jego elementy mogą ulec zmianie.
Kategoryzacja wszelkich usług jest zgodna ze standardami lokalnymi.

Liczba miejsc ograniczona!

 

 

Termin: 28.04-10.05.2024 (majówka)

Pozostały: brak miejsc

 

Cena: 10.590pln + 400.000JPY*
* Płatne w Polsce w JPY (tylko przelewem) lub równowartość w PLN według kursu sprzedaży JPY w Pekao S.A. z dnia wpłatyhttps://www.pekao.com.pl/kursy-walut/lista-walut.html#-kursy-walut-banku-pekao-sa 

Ceny obowiązują dla grup min. 14 uczestników, maksymalnie 25 osób.

 

Harmonogram wpłat:
I rata: 5.000pln/os. - przy zgłoszeniu
II rata:  400.000JPY*/os. - do 10.10.2023
III rata: 5.590pln/os. - do 10.12.2023 + inne dobrane opcje
 
 
PROPONOWANY PRZELOT:
LO 079  28.04.2024  Warszawa-Tokio (Narita) godzina  22:50 – 18:30+1
LO 080  09.05.2024  Tokio (Narita) – Warszawa godzina  21:50 – 05:40+1

 

CENA OBEJMUJE:
 1.  Przelot na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa PLL LOT w klasie ekonomicznej.
 2.  Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub  mikrobusem.
 3.  Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasach Tokio -Hiroszima, Kioto - Tokio oraz pociągiem osobowym na trasie Hiroszima - Miyajima - Hiroshima.
 4.  Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden nocleg w shukubo.
 5.  Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6.  Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7.  Transport kurierem bagażu głównego z Tokio do Himeji oraz z Kioto do Tokio.
 8.  Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 9.  Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
10. Pośrednictwo wizowe (wiza jest bezpłatna).
11. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
13. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
14. Podatek VAT.  
15. Specjalistyczne szkolenie dla lekarzy, w zależności od profilu grupy oraz wykładowcy.
 
CENA NIE OBEJMUJE:
 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (70 USD płatne w Japonii).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Ewentualnych testów na COVID-19.
 6. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.
 7. Dopłata do pokoju jednoosobowego: 98.000JPY*
 
Wymagania dot. paszportu RP:
Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę. 

ZGŁOSZENIA:
IDF Sp. z o.o.: +48 663 011 418
e-mail: szkolenia@idf.net.pl lub kongres@idf.net.pl

DWA KROKI, JAK DOKONAĆ REZERWACJE ONLINE:

 • Formularz rezerwacji online (poniżej)
 • Rezerwacja miejsc na podstawie wpłaty w wysokości pierwszej raty
  na konto firmy IDF Sp. z o.o.: PKO BP IX Warszawa, 13 1020 1097 0000 7302 0108 3294
  z dopiskiem: „imię + nazwisko (osoby fakturowanej), data szkolenia"

Brak wpłaty w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, powoduje usunięcie uczestnika z listy.

W załączonej ofercie decyduje kolejność zgłoszeń z potwierdzoną wpłatą zaliczki.

Regulamin szkoleń zagranicznych

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Firma IDF zastrzega sobie możliwość podniesienia ceny szkolenia zagranicznego w przypadku wzrostu kosztów szczegółowo określonych w regulaminie.
Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu można dobrać tylko w momencie zgłoszenia. Więcej informacji w „PLIKI DO POBRANIA”

Popularność szkolenia: 3312 odsłon

Nowe oferty szkoleń zagranicznych

Od 27 kwi 2024 do 4 Maj 2024
Od 28 kwi 2024 do 10 Maj 2024
TERMIN: 28.04-10....
Od 2 Maj 2024 do 5 Maj 2024

Jedna z największych metropolii współczesnego świata, ...

Od 4 Maj 2024 do 11 Maj 2024

Nowe oferty szkoleń krajowych

Nasi Partnerzy

p w ś c p s n
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31